Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejový turnaj mladší a starší přípravky v Turnově

27.10.2017 | Vít Kestner

Pro nejmenší dvě kategorie frýdlantských hokejových nadějí začala sezona turnajem v Turnově v sobotu 29. 9. 

Mladší i starší přípravka letos sehraje víc turnajů za celou sezónu, ale vždy jen se dvěma soupeři na každém turnaji. Pro hráče to slibuje více herního nasazení a větší poznání soupeřových kluzišť.

Na hráče mladší přípravky čekal náročný první zápas proti Bílým Tygrům Liberec pod vedením koučů Závěty a Kestnera. Na hráčích byla znát jistá nerozehranost na turnajích a objevovali se drobné chyby při rozehrávce, bránění a třeba i vhazování. To soupeř nastoupil se vší vervou na frýdlantské a jasně je přehrával rychlostí, pohybem a hokejovou zkušeností, proto HC Frýdlant proti Bílím Tygrům výsledkově neuspěl. Druhý zápas proti Turnovu ale byl už z jiného soudku a prvotní nerozehranost byla ta tam. Byla to takzvaná výsledková tahanice, kdy zápas jednou vedl Frýdlant, pak Turnov. Nakonec to pro nás dopadlo výborně a tento zápas jsme vyhráli o 2 góly. Klukům to přineslo velkou chuť do dalších turnajů.

Starší přípravka se také utkala v prvním zápase proti Bílím Tygrům a veškerou ostýchavost na začátku sezóny nechala v kabině. Na hráčích byla znát větší herní praxe z let předešlých a nekupili tolik chyb co naši nejmladší hráči. Bílé Tygry přehráli a udělali tak velkou radost trenérům Novákovi a Trojanovi. Možná z výsledku uspokojení hráči, nebo z buchet v kabině, působili v druhém zápase proti Turnovu frýdlantští hráči značně ospale. Vidět to bylo zejména na pohybu, který se jakoby vytratil a elán z prvního zápasu byl ten tam. Tomu i na konci odpovídal výsledek, kdy jsme prohráli nad domácím Turnovem.

Pro obě naše mužstva to ale byla velká zkušenost a všetečné dotazy hráčů na další turnaje je příslibem velké chuti těchto věkových kategorií pro hru a celkově hokej obecně.

Děkujeme maminkám za skvělé občerstvení, ale příště až po zápasech…J

Sportu zdar a frýdlantskému hokeji zvlášť.

Trenéři mladší a starší přípravky J

 
Výsledky
Muži | Sobota 10.11.2018, 17:00
HC Frýdlant - HC TS Varnsdorf
3:2 (0:1,1:0,2:1)
 
Junioři | Pátek 16.11.2018
HC Frýdlant - HC Poděbrady
7:4 ()
 
Dorost | Sobota 17.11.2018
HC TS Varnsdorf - HC Frýdlant
4:7 ()
 
Starší žáci | Sobota 17.11.2018, 11:00
HC Frýdlant - HC Bílí Tygři Liberec
2:16 ()
 
Mladší žáci | Sobota 17.11.2018, 09:00
HC Frýdlant - HC Bílí Tygři Liberec
4:6 ()
 
 
HC Frýdlant - kontakt: jech@hcfrydlant.org RSS