Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Náročný prodloužený víkend juniorky

01.10.2018 | Vladimír Mikan

Víkendový trip juniorů - pátek,sobota, neděle.

pátek :           HC Krkonoše – HC Frýdlant 6:5   (0:2, 3:1, 3:2)

 

branky domácích :  14:03 Havlíček as. Jakubec, 19:31 Kožarik as. Borecký David,

                                   29:42 Jakubec as. Havlíček, 42:34 Čepelík as. Jakubec

                                   44:05 Pokorný as. Kožarik

vyloučení : 4:7, využití 1:1 

 

K druhému zápasu sezóny jsme zajížděli do Trutnova proti doposud neporaženému týmu z Krkonoš. První třetina nám vyšla velmi dobře. Dvakrát se nám podařilo skórovat, nejprve se prosadil Filip Havlíček po přihrávce Tomáše Jakubce a v závěru z přesilové hry Ondra Pokorný po přihrávce od Davida Boreckého.

Ve druhé třetině domácí tým přidal v pohybu a často nám zatápěl až z toho bylo snížení na 1:2. Ovšem naši kluci o minutu a půl ihned odpověděli brankou, to se prosadil Tomáš Jakubec po přihrávce od Filipa Havlíčka a znovu jsme vedli o dvě branky. Bohužel konec třetiny nám nevyšel a domácí celek dvěma slepenými góly vyrovnal na 3:3.

Třetí třetinu jsme zase začali parádně a hned po dvou minutách dorazil Ondra Čepelík střelu Tomáše Jabubce a novu jsme vedli. Za další dvě minuty jsme znovu vedli rozdílem dvou gólů, to se prosadil Ondra Pokorný po přihrávce Ondry Kožarika. O chvíli později jsme prováhali obrovskou příležitost na vstřelení šestého gólu, který si myslím by byl pojišťovací. Bohužel otřepané nedáš dostaneš se projevilo a hosté čtyři a půl minuty před koncem utkání snížili na rozdíl jediné branky. A to nebylo zdaleka vše a necelé 2 minuty před koncem domácí vyrovnali. Minutu deset před koncem nás poslal rozhodčí do početní nevýhody, kdy uplatnil nové pravidlo dresu s kalhotách a oslabení se nám skoro povedlo ubránit, ale v čase 59:57 tečovaná střela od modré zapadla do naší sítě a bohužel jsme nešťastně prohráli.

 

Sestava Frýdlantu : Čaban  – Mikan, Capulič, Havlíček, Kutílek, Jakubec – Libnar, Ječný, 

                                                    Borecký D., Kožarik, Pokorný – Helcl, Hlister, Borecký T.,

                                                    Čepelík, Folda  

 

 sobota :        HC Benátky n. J. – HC Frýdlant 6:5   (1:1, 3:2, 2:2)

 

branky domácích :  5:04 Kožarik, 20:15 Kutílek as. Jakubec, 22:08 Matějka,

                                  44:39 Kožarik as. Matějka, 58:16 Matějka

 

vyloučení : 10:7, využití 2:0

 

K dalšímu zápasu jsme zajížděli v dohrávce do Benátek nad Jizerou. Velmi silný soupeř na nás vyrukoval s aktivním napadáním dvou hráčů a velmi tvrdým přístupem hry. Veškeré osobní souboje dohrával, někdy až nad rámec pravidel a naše útočné esa byly často terčem jejich ataků. Taky se v 11. minutě zápasů za hrubost, ale spíše to bylo napadení oroučel do kabiny domácí rváč. Ovšem následná pětiminutová, ale spíš tříminutová přesilovka, protože po chvilce šel na trestnou lavici náš kapitán Patrik Capulič, zůstala nevyužitá. Polovina zápasu byla jak na houpačce, když jsme vsítili branku tak soupeř pokaždé velmi rychle odpověděl. Už v páté minutě zápasu jsme se dostali do vedení, to se prosadil Ondra Kožarik.  Uplynula minuta a půl a soupeř vyrovnal na 1:1. Tímto výsledkem skončila první třetina.

V té druhé jsme začali opět velmi dobře a po 15 vteřinách nabíjel Tomáš Jakubec Matyasovi Kutílkovi a vedeme 2:1. Za dvě minuty se individuálně prosadil Vojta Matějka a vedeme o dvě branky. Za 40 vteřin, ale domácí snížili na rozdíl jedné branky a za  další dvě minuty vyrovnal. Ve 33. minutě šli domácí poprvé do vedení a uhráli ho až do konce druhé třetiny.

Třetí třetinu jsme začali vyrovnávací brankou, střelec byl Ondra Kožarik po přihrávce Vojty Matějky. Sedm minut před koncem šli domácí znovu do jednobrankového vedení. Bohužel v čase 55:34 nás hloupím faulem za „vražení na hrazení“  oslabil Ondra Kožarik, který obdržel trest 5 + OK a do konce zápasu jsme museli dohrávat ve 4 hráčích. Hosté hned po minutě přesilové hry navýšili vedení na dvoubrankové a kontrolovali hru. Drama ještě připravil Vojta Matějka který v čase 58:16 snížil na rozdíl jedné branky. To už bylo ovšem vše co jsme stačili vyprodukovat, zbytek zápasu si domácí pohlídali a zvítězili.

 

Sestava Frýdlantu : Čaban  – Mikan, Capulič, Havlíček, Kutílek, Jakubec – Helcl, Ječný, 

                                                    Matějka, Kožarik, Folda – Borecký D., Hlister, Borecký T.,

                                                    Čepelík, Pokorný

 

 

neděle :        HC Frýdlant  - HC Benátky n. J. 2:3   (0:0, 0:2, 2:1)

 

branky domácích :  51:42 Matějka as. Pokorný, 54:00 Matějka

 

vyloučení : 2:1, využití 1:1

 

Odvetné utkání začalo opatrným začátkem na obou stranách. Fyzicky náročná hra do těla se v tomto zápase skoro zcela vytratila. První třetina a půlka druhé třetiny byla bez gólové radosti. Ta začala až v čase 30:16, kdy po našem hloupém vyloučení nás soupeř potrestal a ujal se vedení. Domácí borci si vypracovali minimálně čtyři 100% gólové situace, ale se všemi si poradil výborně chytající hostující brankář. Navýšení skóre přišlo o dalších 8 minut na dvoubrankové, kdy si hostující hráč hravě poradil s dvěma domácími a předložil volnému hráči před brankářem lahůdku do zakončení.

Ve třetí třetině jsme hned po třech minutách znovu inkasovali, kdy na rychlou a přesně umístěnou střelu pod přes obránce nestačil Tadeáš Čaban zareagovat. Ovšem kluci nesložili zbraně a po přeskupení útoků jsme byly výrazně lepším týmem a soupeře jsme často sevřeli v jejich obraném pásmu. V čase 51:42 jsme využili jedinou přesilovou hru v zápase, to po pěkné přihrávce Ondry Pokorného snižoval přízemní střelou k tyči Vojta Matějka. Ten se individuálně prosadil za další dvě minuty a rázem bylo 6 minut před koncem drama. V něm jsme měli dost příležitostí, ale ani minutová hra bez  brankáře ke vstřelení gólu nepomohla.

 

Toto bylo čtvrté utkání v řadě, kdy jsme sehráli vyrovnanou partii, ale prohráli o jedinou branku. Tak snad už se štěstí otočí čelem k nám  a páteční domácí zápas dotáhneme do vítězného konce.

V pátek 5.10. přivítáme houževnatého soupeře z Lomnice nad Popelkou…začátek utkání je ve 20:00 na našem zimním stadiónu, tak můžete přijít kluky podpořit.

 

 

Sestava Frýdlantu : Čaban  – Mikan, Capulič, Havlíček, Kutílek, Kožarik – Pokorný, Libnar, 

                                                    Matějka, Folda, Jakubec – Ječný, Helcl, Hlister, Borecký T.,

                                                    Čepelík, Borecký D.

 

 
Výsledky
Muži | Sobota 04.12.2021, 17:00
HC Frýdlant - HC Česká Lípa
12:6 (3:2, 4:1, 5:3)
 
Junioři | Pátek 03.12.2021, 16:30
HC Jablonec nad Nisou - HC Frýdlant
8:3 (2:1, 5:1, 1:1)
 
Dorost | Sobota 27.11.2021, 11:00
HC Frýdlant - HC Opočno
7:10 (1:2,2:3,4:5)
 
Starší žáci | Neděle 05.12.2021, 12:00
HC Frýdlant - HC Lomnice nad Popelkou
3:3 (1:0,0:3,2:0)
 
Mladší žáci | Neděle 05.12.2021, 10:00
HC Frýdlant - HC Lomnice nad Popelkou
1:10 (0:2,1:3,0:5)
 
 
HC Frýdlant - kontakt: jech@hcfrydlant.org RSS