Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

14. kolo | Neděle 19.01.2020, 17:00 | Jičín

HC Jičín - HC Frýdlant

8:3

4:2, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Hladík (Průšek), 2. Žďárský (Nový, Krejčík), 18. Kollman (Krejčík), 19. Kollman (Hladík, Průšek), 27. Průšek (Prokop, Krejčík), 30. Průšek (Kollman), 36. Borovec (Žalud, Prokop), 53. Nový (Průšek, Kollman) - 20. Chlum (Benda), 20. Kolmann (Rubeš, Doubek), 56. Chlum (Rubeš, beran). Rozhodčí: Bernat – Kaňkovský, Grundler. Vyloučení: 2:3, navíc Hladík (Jičín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 185. Střely na branku: 49:25. Zásahy brankářů: 22:41.

HC Jičín: Kořínek – Marček, Richter, Mikolášek, Žalud, Nový – Hladík, Průšek, Kollman – Borovečc, Prokop, Sedmík – Vajsejtl, Krejčík, Žďárský. Trenér: Pletka.

HC Frýdlant: Novák – Beran, Doubek, Kolmann, Bitman – Rubeš, Chlum, Kotrč – Benda, Beníšek, Šír – Folda, Hlister. Trenér: Schleichert.

Komentář

V pokračování KLM zajížděl Frýdlant na led dosavadního suveréna soutěže z Jičína, který v probíhajícím ročníku ještě neztratil ani bod. První vzájemný duel v sezóně byl na frýdlantském ledě vyrovnaný, v odvetě už Jičín neponechal nic náhodě a s chutí si zastřílel. Do utkání tak opět vstupoval jako velký favorit.

A tuto roli začal bezezbytku naplňovat již od samého začátku. Již po 20 vteřinách otevřel skóre utkání Hladík. O minutu později již domácí vedli o dvě branky, prosadil se důrazný Žďárský. Na dostřel mohl Frýdlant dostat Hlister, Kořínek ho ale v samostatném úniku vychytal. Udeřili tak znovu domácí, když Kollman dvěma slepenými góly během necelé minuty poslal Jičín do pohodlného vedení. Frýdlant ale nesložil zbraně a po kombinaci s Bendou snížil Chlum. Za dalších 14 vteřin už to bylo pouze o dva góly, po vhazování zůstal mezi kruhy osamocený Kolmann a mířil přesně, 4:2.

Do druhého dějství vstoupili hosté lépe a na dostřel se mohli dostat v přesilovce. Kořínek ale všechny střely pokryl a ihned po návratu z trestné lavice přidal pátý gól domácích povedeným blafákem Průšek. Stejný hráč se radoval znovu v polovině utkání, když potrestal zaváhání frýdlantského brankáře Nováka při rozehrávce. Již na 7:2 pak zvýšil v přesilovce dobře mířenou ranou Borovec.

Ve třetí třetině už se domácí nikam příliš nehnali a v poklidu bránili svůj pohodlný náskok. I přesto se musel mít Novák na pozoru a připsal si několik těžkých zákroků. Jednou mu dokonce pomohla také pravá tyč. V 53. minutě už ale kapituloval, Průškovu přihrávku za jeho záda chytře usměrnil Nový. Poslední slovo zápasu měl poté frýdlantský Chlum, který svou druhou brankou večera upravil na konečných 8:3.

Frýdlant do utkání velmi špatně vstoupil a rychle prohrával o dva góly. Jičín poté s chutí kombinoval a přidal další dvě branky. Frýdlantu se povedlo ještě do přestávky vykřesat naději dvěma slepenými góly, ve druhé a třetí třetině ale Jičín ukázal svou vyspělost a postupně navyšoval skóre. Opět tak potvrdil svou letošní dominanci a po zásluze sebral všechny tři body. Příští víkend mají Frýdlantští volný los, další utkání sehrají až 1. února, kdy na svém ledě od 17 hodin přivítají Turnov.