Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

3. kolo | Sobota 02.10.2021, 17:00 | Frýdlant

HC Frýdlant - HC Jičín

2:6

1:2, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Matějka (Chlum), 39. Benda - 9. Hladík, 18. Borovec (Prokop), 22. Prokop (Němec), 39. Hladík (Průšek), 44. Hladík (Žalud), 58. Hladík (Kloutvor, Průšek). Rozhodčí: Kaňkovský - R. Podrazil, L. Podrazil. Vyloučení: 4:1, navíc Klinger, Matějka (Frýdlant) 5 minut - Němec (Jičín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:55. Zásahy brankářů: 49:32.

Diváci: 90

HC Frýdlant: Blažek - Klinger, Mečíř, Slavík, Doubek, Beran, Jakub Šimůnek - Rubeš, Chlum, Matějka - Benda, Beníšek, Janda - Šír, Hlister, Kotrč - Kožarik, Jiří Šimůnek. Trenér: Schleichert.

HC Jičín: Kořínek - Žalud, Richter, Marček, Pilař, Dvořák, Němec, Sedmík, Průšek, Hladík, Prokop, Borovec, Kloutvor, Vajsejtl. Trenér: Kejmar.

Komentář

V pokračování KLM Libereckého kraje hostil Frýdlant v úvodním domácím zápase tým Jičína. Oba celky v předchozím kole prohráli, Frýdlant těsně padl v Lomnici a Jičín zase nestačil na Českou Lípu. O motivaci tak měla obě mužstva postaráno.

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně a hned po třech minutách hry šli do vedení. Přesilovou hru využil dobře mířenou střelou Matějka. Hosté z Jičína odpověděli rovněž v početní výhodě, Blažka překonal Hladík. Jičín poté převzal iniciativu a Blažek v brance Frýdlantu se musel mít neustále na pozoru. Domácí zahrozili z rychlého protiútoku, Bendova střela ale skončila pouze na levé tyči Kořínkovy branky. A domácí to mohlo mrzet dvojnásob, protože vzápětí poslal hosty do vedení pro Prokopově pasu nikým nehlídaný Borovec, 1:2.

Nástup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Jičínským a ve 22. minutě zvyšoval Prokop na rozdíl dvou branek. Frýdlant poté přidal na aktivitě a zasypali Kořínka několika ranami. Hostující brankář ale odolával. Branky tak opět padaly až v závěru druhé dvacetiminutovky. Nejprve se z brejku podruhé v utkání prosadil hostující Hladík, na jeho trefu ale vzápětí odpověděl domácí Benda. Frýdlantští tak odcházeli do kabin s dvougólovým mankem.

Domácí se ve třetí třetině chtěli dostat na dostřel, jejich snahu ale utnul brzký gól z hole Hladíka, který tak zkompletoval svůj hattrick, 2:5. Hosté poté měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, Frýdlantští se ale dobře ubránili. Do útoku se však domácí hráči dostávali již spíše sporadicky a Jičín si v pohodě hlídal své vedení. Dvě minuty před koncem třetí třetiny tak ještě na závěrečných 2:6 upravil po přihrávce Kloutvora svou čtvrtou brankou v zápase Hladík.

Frýdlant do utkání dobře vstoupil a ujal se brzy vedení. Bohužel však nedokázal svou aktivitu udržet po celý zápas a hosté postupem času převzali otěže utkání do svých rukou. Frýdlantští tak nezvládli i druhé utkání v nové sezóně a o první body budou bojovat v neděli na ledě Turnova. Ten má za sebou již 4 zápasy a všechny vyhrál, zaslouženě tak okupuje průběžné první místo v tabulce.