Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Frýdlant prohrál v Turnově a zůstává bez bodu

4. kolo | Neděle 10.10.2021, 16:15 | Turnov

HC Turnov 1931 - HC Frýdlant

8:3

2:0, 1:2, 5:1

Branky a nahárvky: 6. Miškovský, 6. Maďar (Maděra), 24. Šafařovský (Hloušek, Zákoutský Jiří), 47. Švík (Suska), 52. Suska (Kotyza), 55. Kotyza (Švík, Zákoutský Jiří), 58. Kysela (Maděra), 60. Suska (Zákoutský Jiří, Švík) - 28, Kožarik (Hlister), 33. Benda (Hlister, Beníšek), 59. Kožarik (Rubeš). Rozhodčí: Novák – Svobodová, Serbus. Vyloučení: 7:8, navíc Jandejsek (Turnov) 10 minut a do konce utkání – Mečíř (Frýdlant) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 50:33. Zásahy brankářů: 30:42.

Diváci: 185

HC Turnov 1931: Beneš – Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Jandejsek, Zákoutský P., Zbroj – Maďar, Maděra, Kysela – Hloušek, Šafařovský, Miškovský – Suska, Švík, Kotyza.

HC Frýdlant: Novák – Doubek, Mečíř, Kolmann, Slavík, Beran, Jakub Šimůnek – Rubeš, Chlum, Kotrč – Benda, Beníšek, Šír – Hlister, Kožarik, Jiří Šimůnek. Trenér: Schleichert.

Komentář

Frýdlant vstupoval po dvou porážkách do třetího zápasu v sezóně s jasným cílem bodovat. Na horké půdě vedoucího Turnova, který v nové sezóně vyhrál všechny čtyři své zápasy, ho ale nečekalo vůbec nic jednoduchého.

Turnov do utkání vstoupili aktivněji a Novák v brance Frýdlantu musel být hned od začátku ve střehu. S úvodními šancemi domácích si ale dokázal poradit. V 5. minutě dostal Frýdlant možnost přesilové hry, nedokázal ji však využít. A co hůř, hned dvakrát dokonce sám inkasoval! Nejprve obral Mečíře o kotouč Miškovský a svůj brejk zakončil perfektně provedeným blafákem. Na Miškovského trefu poté o půl minuty později navázal Maďar, kterému přesně nabil Maděra. Hosté byli značně opařeni a Turnovští si vypracovali i další šance, Novák ale svůj tým podržel. Poté dokázali zahrozit také Frýdlantští a gól měl na hokejce Benda, rovněž Beneš v brance domácích se ale blýsknul povedeným zákrokem.

Ve 24. minutě přidal dorážkou Zákoutského střely třetí gól Turnovských Šafařovský a s Frýdlantem to vypadalo špatně. Hosté se ale nevzdali a snížení obstaral důrazný Kožarik, který za Benešova záda doklepnul střelu Hlistera. Frýdlantské hráče kontaktní gól velmi nabudil a najednou jich byl plný led. Ze zvýšené aktivity pak po zásluze pramenila další snižující trefa Bendy a hosté byli rázem zpátky v zápase, 3:2. I v dalším průběhu druhé části byl Frýdlant lepším týmem, kýženého vyrovnání se ale nedočkal a domácí tak šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Třetí část výrazně poznamenala častá vyloučení hostů a Turnov nabídnuté přesilovky dokázal zužitkovat. Ve 46. minutě si odražený kotouč našel Švík a přesnou ranou pod horní tyč poslal domácí do dvougólového vedení. Následně po sérii neodpískaných zákroků neudržel nervy na uzdě frýdlantský Mečíř a s vyšším trestem putoval předčasně pod sprchy. Turnovští poté zásluhou Susky a Kotyzy dlouhou početní výhodu dvakrát využili a dostali se do rozhodujícího trháku. V pohodě hrající domácí navíc přidali sedmý gól, po souhře s Maděrou se prosadil Kysela. Na opačné straně se branky dočkali také hosté, po pěkné Rubešově přihrávce se podruhé v zápase prosadil Kožarik. Tečku za zápasem však udělal domácí Suska, který ještě v samém závěru upravil na konečných 8:3.

Frýdlant tak ani ve třetím utkání v sezóně neuspěl, a i nadále zůstává bez bodu. Frýdlantští v zápase prohrávali již 3:0, ve druhé třetině však dokázali snížit na rozdíl jediného gólu a nadechovali se k obratu. Ve třetím dějství je však o lepší výsledek připravila vlastní nedisciplinovanost a Turnov v přesilovkách zlomil definitivně utkání ve svůj prospěch. Další utkání sehraje Frýdlant již v pátek, 15. října, kdy od 19 hodin hostí v dohrávce úvodního kola Českou Lípu. O den později a opět na svém ledě pak Frýdlant od 17 hodin vyzve tým Slavoje Liberec.