Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

6. kolo | Neděle 24.10.2021, 18:00 | Varnsdorf

HC TS Varnsdorf - HC Frýdlant

1:7

0:2, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Pešek (Matějka, Černý) - 7. Benda (Beran), 15. Janda (Beran), 22. Benda (Janda), 37. Kožarik (Matějka), 39. Matějka (Kolmann), 57. Benda (Šír), 60. Janda (Slavík). Rozhodčí: D. Mizera - L. Mizera, Reichelt. Vyloučení: 0:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:34. Zásahy brankářů: 26:33.

Diváci: 78

HC TS Varnsdorf: Kácha - Arnold, Bertram, Pípa, Černý, Oplt, Damašek, Jarábek, Vaněk, Tenkrát, Matějka, Pešek, Hercog, Horák, Damnitz. Trenér: Hron.

HC Frýdlant: Novák - Klinger, Doubek, Kolmann, Slavík, Mečíř, Beran - Rubeš, Chlum, Janda - Benda, Šír, Matějka - Jiří Šimůnek, Kožarik, Jakub Šimůnek. Trenér: Schleichert.

Komentář

Frýdlant po úvodních třech porážkách zabral a z domácích zápasů s Českou Lípou a Slavojem Liberec vydoloval plný počet šesti bodů. S jasným cílem bodovat tak odjížděl také k dalšímu utkání do Varnsdorfu.

Frýdlant vstoupil do utkání lépe, úvodní tlak však zhatil Kožarikův faul. Hosté se však v oslabení bez problémů ubránili a vteřinu po skončení Kožarikova trestu sami udeřili. Po Beranově přihrávce otevřel skóre utkání Benda. Frýdlantští byli i nadále aktivnějším týmem a odměnou jim byl druhý gól z hole Jandy. Poté se ke slovu dostal také domácí Varnsdorf, Novák v brance Frýdlantu byl ale připraven.

Také úvod druhého dějství patřil Frýdlantu, na rozdíl tří branek zvyšoval ve 22. minutě svým druhým gólem v zápase Benda. Varnsdorf měl ale připravenou rychlou odpověď, o snížení se postaral Pešek. Na dostřel se mohli domácí dostat v přesilové hře, Novák ale všechny střelecké pokusy pochytal. Skóre utkání se tak opět měnilo až v závěru druhé třetiny. Nejprve se po Matějkově přihrávce prosadil Kožarik. O dvě minuty později přidal již pátou branku Frýdlantu Matějka.

Hosté tak vstupovali do závěrečné třetiny s pohodlným čtyřbrankovým náskokem, který si po většinu poslední dvacetiminutovky v poklidu hlídali. Domácí Varnsdorf s přibývajícím časem už na výsledek rezignoval a utkání se tak pouze dohrávalo. Trochu vzrušení přinesly až závěrečné čtyři minuty zápasu. Nejprve dokonce ve vlastním oslabení zkompletoval po Šírově přihrávce svůj hattrick muž zápasu Benda. V poslední minutě poté fauloval Doubek unikajícího Peška a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel sám faulovaný, na Nováka si ale nepřišel. Poslední slovo zápasu tak měl frýdlantský Janda, který upravil na konečných 7:1 pro Frýdlant.

Frýdlant tak dokázal navázat na dvě domácí vítězství a z Varnsdorfu si po jednoznačném výsledku odváží tři body. V mimořádně vyrovnané tabulce se tak již vyhoupnul na druhé místo za suverénní Turnov. V příštím kole a v den státního svátku, tedy ve čtvrtek 28.října, zavítá Frýdlant do České Lípy.