3. kolo, sobota 14.01.2017, 18:00

HC FrýdlantHC Česká Lípa

5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Tomáš Beníšek |

Další cenné vítľzství v druhé části soutěže

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

HC Frýdlant:

Vondrák – Kolmann, A. Velechovský, Pešek, Doubek – Hodač, Beníšek, Čejka – Vološín, Janda, O. Velechovský. Trenér: Mikan.

Rozhodčí: Kreibich – Novák, Kaňkovský. Vyloučení: 3:7, navíc Češka (ČL) 10 min. Bez využití. 

Branky a nahrávky: 1. Beníšek, 20. Pešek (Janda, O. Velechovský), 36. A. Velechovský (Vološín, O. Velechovský), 38. O. Velechovský (Beníšek, Vološín), 50. Beníšek (Janda) – 12. Holčák, 35. Holčák (Říha).

Diváci: 51

Stadion: Frýdlant

Komentář

Dalším utkáním pokračovala nadstavba Krajské hokejové ligy Libereckého kraje. Frýdlant tentokrát čekalo víkendové dvojutkání a jako první hostil v sobotu Českou Lípu, na kterou v průběžné tabulce ztrácel tři body. Vzájemné zápasy v sezoně skončili vždy rozdílem jediné branky a tak se dal očekávat vyrovnaný průběh i tentokrát.

Frýdlant měl však bleskový nástup do utkání. Hned v první minutě využil Beníšek chybu hostující obrany a střelou k tyči otevřel skóre. Domácí byli i nadále aktivnější, dobré šance měli Hodač a Janda, českolipský Karásek je vychytal. Udeřili tak hosté, když se z nenápadné akce prosadil Holčák a vyrovnal. Závěr první třetiny ale patřil Frýdlantu. Janda našel volného Peška a ten vrátil Frýdlantu vedení.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté, Frýdlant trochu vypadl z role a scházel mu lepší pohyb. Česká Lípa si vytvořila několik slibných šancí, a Vondrák, který nahradil absentující brankářskou jedničku Blažka, měl plno práce. Jednou mu pomohla dokonce i tyč. Ve 34. minutě se ale hosté dočkali, o vyrovnání se druhou brankou v zápase postaral Holčák. Frýdlant ale přispěchal s rychlou odpovědí a vzal si své vedení zpět.  Adam Velechovský byl důrazný na brankovišti a dotlačil kotouč za Karáskova záda. A za další dvě minuty bylo pro domácí ještě veseleji. Beníškovu střelu dorazil do odkryté branky dobře postavený Ondřej Velechovský a zvýšil na rozdíl dvou branek, 4:2.

Ve třetím dějství se ještě Česká Lípa pokusila s výsledkem zápasu něco udělat, Frýdlant se ale dobře bránil a do šancí hosty moc nepouštěl. Výjimkou byla Holčákova příležitost, proti jeho střele ale Vondrákovi pomohla podruhé v zápase tyč.  Skórovali tak znovu Frýdlantští. Janda uvolnil Beníška a ten svým druhým gólem v zápase poslal domácí do komfortního tříbrankového vedení. Poslední minuty zápasu už si Frýdlant pohlídal a mohl slavit zasloužené vítězství.

Frýdlant, ačkoli měl k dispozici opět pouze dvě pětky, předvedl kromě několikaminutového výpadku ve druhé třetině kvalitní výkon. Po zásluze se tak mohl radovat z vítězství a bodově se dotáhl právě na Českou Lípu. Dalším soupeřem hokejistů Frýdlantu bude hned v neděli Varnsdorf.

Aktuální články

Trenérský tým HC Frýdlant

Představujeme trenérský tým HC Frýdlant pro novou sezónu!

Sezóna 2026/2027 se blíží: Proti komu letos vyjedou frýdlantské týmy?

"Pevnost na severu, síla na ledě." Přípravy na novou hokejovou sezónu 2026/2027 jsou v plném proudu! Naši hráči od nejmladších nadějí...

FRÝDLANT SE BAVÍ

V sobotu 20. června proběhla v městském parku akce Frýdlant se baví, na které se představil i náš oddíl HC Frýdlant.