Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Frýdlant porazil Lomnici i potřetí a je ve finále!

3. semifinále | Středa 04.03.2020, 18:00 | Frýdlant

HC Frýdlant - HC Lomnice nad Popelkou

9:6

3:3, 1:1, 5:2

Branky a nahrávky: 3. Beníšek (Rubeš), 18. Chlum (Rubeš, Folda), 19. Kolmann (Benda), 24. Rubeš (Chlum, Klinger), 45. Kolmann (Beníšek), 48. Chlum (Rubeš, Folda), 56. Benda (Kotrč, Havlíček), 57. Rubeš (Chlum, Havlíček), 60. Benda – 2. L. Syrovátka (Junek), 7. Knap (Rudiš), 14. Knap (Drahoňovský, J. Syrovátka), 31. Junek (L. Syrovátka), 43. Drahoňovský (L. Syrovátka), 60. L. Syrovátka (Martinec). Rozhodčí: Touš – Krejbich, Novák. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 136. Střely na branku: 37: 63. Zásahy brankářů: 57:28.

HC Frýdlant: Novák – Klinger, Havlíček, Kolmann, J. Slavík, Doubek, Beran, Bitman, Mečíř – Rubeš, Chlum, Folda – Matějka, Beníšek, Kotrč – Benda, Šír, Janda – Jakubec, Hlister. Trenér: Schleichert.

HC Lomnice nad Popelkou: Dulák – J. Syrovátka, Kuch, Martinec, Kotula – L. Syrovátka, Junek, Knap – Mizera, Drahoňovský, Maťátko – Maryška, Sehnoutek, Rudiš – Karásek. Trenér: Novák.

Komentář

Frýdlant po úvodní domácí výhře uspěl také na ledě Lomnice a v semifinálové sérii hrané na 3 vítězství se tak ujal vedení 2:0 na zápasy. V případě další výhry tak již mohl slavit postup do finále. Naopak hosté bojovali o naději a navrácení semifinálové série zpět do Lomnice.

A Lomnice do utkání výborně vstoupila a již po 64 vteřinách hry šla zásluhou Syrovátky do vedení. Frýdlant měl ale připravenou rychlou odpověď, o minutu později vyrovnával Beníšek. V 7. minutě si ale hosté vzali vedení zpět, přesnou střelou pod břevno se prosadil Knap. Vedoucí branka hosty nabudila a byl jich plný led. Novák tak měl plné ruce práce a několikrát svůj tým podržel. Ve 14. minutě už byl ale krátký na opakovanou střelu Knapa v přesilovce a Lomnice vedla o dvě branky. Domácí se ale nevzdali, a ještě do první přestávky stihli dvěma slepenými góly vyrovnat. Nejprve ranou z mezikruží snížil Chlum a o 33 vteřin později vyrovnával po krásné individuální akci kapitán Kolmann, 3:3.

Po divoké první třetině začalo druhé dějství přeci jenom opatrněji z obou stran. I přesto se ale Frýdlant dostal do vedení, když Dulák neměl nárok na výstavní ránu Rubeše. Hosté mohli vyrovnat v přesilové hře, Frýdlantští se ale výborně ubránili. Krátce po polovině utkání ale bylo znovu vyrovnáno, za Nováka dotlačil kotouč důrazný Junek. Domácí si mohli vzít své vedení zpět v přesilovce, Dulák ale svůj tým podržel při šancích Chluma a Foldy.

Lomnickým vyšel na výbornou vstup do třetí části a po pěkné přihrávce Syrovátky poslal hosty do vedení Drahoňovský, který našel skulinu mezi Novákovými betony. Utkání jako na houpačce ale pokračovalo i nadále a za další dvě minuty už bylo opět vyrovnáno. Beníšek vyhrál buly na Kolmanna jehož skrytá rána od modré čáry skončila až za překvapeným Dulákem. Vyrovnávací branka dodala domácím energii a po velkém závaru před hostují brankou dotlačil kotouč za Dulákova záda důrazný Chlum, 6:5. Lomnice se snažila o rychlou odpověď a měla možnost přesilovky, nesehrála ji ale příliš dobře. V 56. minutě tak znovu udeřili domácí, dorážkou Kotrčovy střely dodal Frýdlantu tolik potřebný klid Benda. Hosté se ale nevzdávali a tři minuty před závěrečnou sirénou to zkusili se šesti hráči v poli. Tento tah jim ale nevyšel, osmý gól domácích přidal trefou do opuštěné branky Rubeš. V samém závěru ale ještě hráli Lomničtí v početní výhodě a tečí Martincovy střely snížil na rozdíl dvou branek Syrovátka. Hosté neměli co ztratit, a tak znovu odvolali Duláka. V poslední vteřině však zpečetil frýdlantský postup do finále Benda.

Frýdlant si tak po velmi divokém průběhu zápasu poradil s Lomnicí i potřetí a semifinálovou sérii ovládl jasně 3:0 na zápasy. Postup domácích do vytouženého finále se však nerodil vůbec lehce, Lomnice byla v každém utkání velice nepříjemným protivníkem. V závěrech utkání ji však i vzhledem k užšímu kádru docházel dech, což byl spolu s výbornými výkony frýdlantského brankáře Nováka jeden z klíčových faktorů celé série. Finálová série odstartuje příští pátek, 13. března a Frýdlant si na svého soupeře ještě musí počkat. Ve druhé semifinálové sérii vede po třech utkání Jičín nad Turnovem 2:1 na zápasy.